Kadirs Garden Adrasan Hakkımızda

Kadirs Garden Adrasan Hoşgeldiniz

Gelin burda rahat edin ''anne evi gibi''
Hakkımızda

Adrasan sahil bölgesinde mistik ağaçlar altında konumlandırılmış tamamen ahşap bungalov evlerimiz ve ana binamızda bulunan 1+1 şeklinde aile odaları bulunan pansiyonumuz nezih ortamı ve tatamen doğal yapısı ile huzur bulabileceğiniz bir atmosfer sağlamaktadır. Butik otelimiz gerek denize yakın olması nedeni ile gerek se tamamen doğal yapısı ve bungalov tipi odaları ile gelen misafirlerimizi doğa ile baş başa olma ve dinleme imkanı sunmaktadır. Pasiyonumuz misafirlerimize kahvaltı ve akşam yemeği imkanı sunmanın yanı sıra ala carte restaurantımızda zengin Akdeniz mutfağı ve mezeleri yanı sıra her çeşit balık ve et çeşitlerini sunmaktadır. 

Adrasan bölgesinde bulunan pansiyonumuza ulaşım sağlamak için; gerek havaalanı, gerek diğer ulaşım noktalarından transfer hizmeti de sunmaktayız. Antalya Adrasan arası kara yolu ile 95 km dir, yaklaşık bir saatlik mesafededir. Antalyanın en güzel koylarından biri olan Adrasan koyuna pansiyonumuzu 100 metre uzaklıktadır. Sahil kum ve ince çakıl, deniz son derece berrak ve dağlar tarafından sarılmış bir koy tadını çıkarabilirsiniz. Gece eğlencesi düşünenler için Olimpos mevkiinde bulunan bir diğer şubemiz olan Kadir'in Ağaç Evlerinde bulan bar ve eğlence merkezlerini kullanabilirsiniz. 

ADRASAN HAKKINDA:

Adrasan olasılıkla Luvi kökenli bir sözcük olup, benzeri bir isim (Adrasos) Klikyada Mut ilçesi yakınlarında da bilinmektedir. Adrasan adı ve yöredeki yerleşim kalıntıları ilk çağlara dayanmasına rağmen, ad ilk kez – Atrasas şeklinde – İ.S. 1400 civarında belgelenmiştir.

İsim burada büyük Adrasan burnu için kullanılırken, Piri Reisin 1521 yılında kaleme aldığı Kitab-ı Bahriye adlı eserinde Adrasan Limanı ile özdeşleştirilmiştir. Piri Reis, Adrasan Limanının diğer isminin Venedik Limanı olduğunu söylemektedir. İtalyanca yazılmış pek çok denizcilik kitabı bu bilgiyi doğrulamaktadır.

Adrasan Limanı, Hüseyin Saraçoğlu’nun ifadesine göre “büyük gemilerinde emniyetle barınmasına elverişlidir ve bütün Antalya Körfezinin en muhafazalı limanıdır.” Burası farklı zamanlarda çeşitli ismiler almıştır. İlk çağda liman için kullanılan isim “Siderus Limen”, İ.Ö 350 civarında yazılmış bir denizcilik kitabında (Pseudo – Skylaks) zikredilmektedir. Limanın kuzeyine açılan Adrasan Burnu ise aynı eserde Siderus Akroterion adıyla anılmaktadır.

Roma dönemine ait denizcilik kitabında Sulu Adanın (Krambousa) 30 stadia (yak . 7,5 Km) kuzeyinde Posidarisus adında bir yerleşimden söz edilmektedir. Verilen mesafe Adrasan Koyuna denk düştüğü için Posidarisus, koyun kuzeyinde yükselen Kız Kalesi Tepesinin üzerlerinde bulunan yerleşimle özdeş olabilir. Bu tepenin üzerinde ve dik yamaçlarında yer alan çok sayıda bina kalıntısı, buranın ilk çağ ve orta çağda iskan edildiğini gösterir. Tepenin üstünde hala iyi durumda olan Bizans Kalesi, Osmanlı döneminde de kullanılmıştır.

Hizmetlerimiz